Tarihçe

Tarihçe

Işık Cam firmamız 1985 yılında Ayhan Işık ve Mustafa Elmalı tarafından kurulmuştur. İzmir Karabağlarda kurulan firmamız ayna üretimiyle iş hayatına başlamıştır.

Daha sonraki yıllarda daha çok mobilya sektörü için aksesuar olarak kullanılan cam ve aynaların üretimine ağırlık vermiş ve 1995 yılında ilk cam işleme makinalarında teknolojik yatırımlarına başlamıştır.

Başta Karabağlar ve kısıkköy sanayi sitesinde bulunan fabrikalarımız daha sonra Gaziemir Sarnıç bölgesinde tek bir alanda toplanmıştır. 5500 metrekare alana sahip fabrikamızda rodaj , temper , bombe , serigrafi , Cnc gibi bir çok işleme hatlarıyla makina parkurunu büyütmüştür.

Yıllarca şişecam sanayici bayi ve şişecam cam işlemecisi olan firmamız 2010 senesinde ısıcam hattını kurmuş ayrıca ısıcam yetkili üreticisi ünvanını da almıştır. Isıcam bölümünde de parkurunu geliştiren firmamız ısıcam konusunda da iddalı bir konuma gelmiştir.

Son olarak Sarnıçta ikinci fabrikamız kurulmuş yeni firmamız Glassel Cam A.Ş ismiyle çok yakında yapı camları çözümleriyle sizlere hizmet edecektir. Son teknoloji ile donatılan bu tesisimizde cephe camları ısıcam gibi bir çok farklı alanda sizlere hizmet edecektir.